znakPECKASPORTznak
ZIMA  SPORT  INFO
ZIMA NA PECCE

SKOL LYŽNÍCI!

    Vítáme Vás na stránkách, které Vám, jak doufáme, poslouží jako základní zdroj informací o zimních aktivitách v městečku Pecka a jeho blízkém okolí. Najdete zde informace o provozu našeho lyžařského vleku, o běžeckých lyžařských stopách, případně o konaných zimních akcích.

    Tyto stránky nejsou oficiálními stránkami obce Pecka a pokud někde vyjadřují k něčemu nějaký názor, jedná se o názor můj. Pokud i Vy budete chtít vyslovit svůj názor, učiňte tak, jest vítán a návštěvní kniha je pro Vás stále otevřena. Stránky průběžně dotvářím, ale jsem amatérem, tak se nezlobte, pokud nebude vše, jak má být. 

    A co že Vám to tady vlastně chci nabídnout? Několik vět o našem svahu, kdy a zač si u nás můžete zalyžovat, a jak se o Vás chceme postarat. Samozřejmě budu rád za všechny náměty a připomínky, které mi neváhejte v hojné míře psát.

ZPRÁVIČKY

1.1.2011 - Přijeďte si zalyžovat v novém roce...
Tak připadlo sice jen malinko, ale celkově se dá říct, že se nám daří kopec ještě udržovat docela v normě.
Mrazy polevily, stromy jsou nádherně ojíněné, na kopci leží stále cca 15 - 20 cm sněhu, ceny mírné, svařák voní, jak má, párečky tančí na tácku ... Vlastně není důvod nepřijet...
 A jen připomínáme, že od 3.1.2011 jezdíme zase podle původního jízdního řádu!!!


27.12.2010 - Od zítřka 28.12.2010 jezdíme!!!
Letošní sezónu se pokusíme zahájit již potřetí... Právě probíhající zima si se svými rozmary  s našimi nervy a přízní Vás našich návštěvníků opravdu přepěkně pohrává...
Již velmi pěkně připravený svah vzal obvyklou vánoční oblevou naprosto za své. Snad nám současné mrazivé počasí a trocha napadaného sněhu dovolí lyžovačku zahájit. Protože chceme být i nadále féroví, musíme přiznat, že na svahu leží max 15 cm vrstva umrzlého sněhu a dojezd i přes naši snahu bude poněkud komplikovaný. Ale snad ještě něco připadne....
Provozní doba do 2.1.2011


27.12.2010 - Letos již 20. ročník tradiční novoroční vycházky na Krkonošskou vyhlídku
Všichni zájemci o provětrání hlavu po bujaře proslavené noci se sejdou 1.1.2011 ve 14,00 hod. před hasičskou zbrojnicí. Je možné samozřejmě vyrazit po vlastní ose. Na trati je připraveno malé občerstvení, které si každoročně pro vás přichystá Karel Krátký. Cíl a společné posezení tradičně v sále hasičské zbrojnice.

27.12.2010 - 31.12.2010 3. ročník Silvestrovského běhu
Celostátní běh pro registrované i neregistrované běžce všech věkových kategorií.
Pořadateli jsou OK Reco Sport, Městys Pecka, TJ Harant Pecka.
Prezentace a start na náměstí v Pecce od 10,00 hod. (start první kategorie v 10,30 hod.
Kontakt na pořadatele: Mgr. Pavel Vydra, tel.: 604 278 459

15.02.2010 - V období jarních prázdnin v okrese Jičín v týdnu od 15.2. do 19.2. je vlek v provozu od 9 do 19 hodin!!!! V dalších dnech bude (dokud sněhové podmínky dovolí) provozní doba opět v původní podobě.

31.01.2010 - Máme za sebou první víkend letošního roku, při kterém se dalo jezdit na solidníí vrstvě nádherného prašanu. Je ale pravda, že si s námi počasí pohrávalo. Chvíli nádherné sluníčko, trochu pod mrakem, občas lehce popadávalo, hlavně v sobotu večer chumelenice jako blázen, ...
           

26.01.2010
- Minulý víkend jsme skutečně zahájili.  A bylo to docela fajn. Sněhu sice bylo hraničně málo, ale byl ujetý a hodně umrzlý, tak se lyžovalo docela pěkně.  A protože bylo nádherné slunečné počasí, tak si to všichni fanoušci rychlých prkýnek mohli  užívat, co to šlo. Během tohoto týdne se nám podařilo zajistit nějaký ten sníh dojezd, za což děkujeme několika obětavým Peckováků v čele s panem Krátkým.

Od pátku 29.1.2010 tedy zahajujeme normální plný provoz. V pátek jezdíme již od rána (od 9,00 hod.), protože děti mají pololetní prázdniny.

Pro běžkaře byl již minulý týden upravený skůtrem i pro bruslaře asi tříkilometrový okruh směrem na Vidonice. Začátek  i konec trasy je možný u horní i dolní stanice vleku (v cíli si můžete dát grog a k hornímu parkovišti vás vytáhneme vlekem zdarma).

   FOTO             FOTO
21.01.2010 - Tak vážení lyžaři, pokud mátu chuť a dost odvahy, můžete se s námi zkusit o víkendu povozit. Sněhu sice není moc, ale je umrzlý, tak snad chvíli vydrží. Na rovinu ale hlásíme, že na svahu kouká tráva a občas je třeba se vyhnout nějaké té krtičině. Je možné, že se svah vydře a budeme muset provoz zase přerušit. Protože nás ale bombardujete dotazy, zda už konečně budeme jezdit, zkusíme to spolu? Tedy ...  Jezdit začínáme v sobotu!!!
Provizorní provozní doba:
sobota   -      9   -   17 hod.
neděle   -      9   -   17 hod.

17.01.2010
- Dneska celý den chumelilo. Je to tedy na dobré cestě, ale stále jen na cestě.  Vzhledem k tomu, kolik sněhu napadlo (nebo spíš nenapadlo) minulý týden, to zatím stále ještě nestačí. Opravdu nás to mrzí, ale musíme si na lyžování ještě počkat. A tak vám přináším alespoň pár obrázků ze zimní noční Pecky.09.01.2010
 
  Už jsme si mysleli, že budeme moci konečně po třech letech spustit
vlek k běžnému provozu. Počasí zase je mocnější než my. Vítr nám tu trochu sněhu, co zde napadl (a nebylo ho zase tak málo) vyfoukal na silnici. Níže uvedené obrázky jsou z pátečního podvečera (8.1.2010). Stav sněhové pokrývky na svahu se od té doby zatím nezměnil.

      

22.12.2009
 
  Skoro by se chtělo říct, že je to jako přes kopírák. Vlek je víceméně připraven, přešli mrazy, napadlo právě tolik sněhu, aby bylo hezky bílo, ale zároveň aby se nedalo lyžovat. V televizi hlásí, že jsou po republice nové přívaly sněhu. Tady do rána sv Petr jen tak trochu "pocukroval". No a protože zasněžovací systém je pro nás velmi vzdálený příběh z říše science fiction, tak zatím zase čekáme (již čtvrtý rok) a nejezdíme...

10.11.2008    Tak do třetice všeho dobrého i toho méně strašného... Hlásíme opět, že jsme připraveni na váš nápor. Jen ten sníh nám chybí. Snad letos aspoň na měsíc dorazí.

17.11.2007
    Ani jsme se nestačili vzpamatovat z minulé šílené zimy a už nás překvapila ta letošní. Ještě nikdy jsme tak brzy vlek nepustili, tak doufáme, že je to dobré znamení. Zatím budeme jezdit pouze o víkendech (pokud to sněhové podmínky dovolí). Tak přijeďte trochu prohnat ty vaše prkýnka (ale radši si předem zavolejte). Sněhu je tak na hranici. Kdo ví, jestli to budeme moci o víkendu zase pustit.

4.2.2007    Tak přátelé, došlo k nejhoršímu. Po zkušebním provozu během minulého víkendu se pomalu ale jistě začínáme připravovat na jarní úklidové práce. Protože již meteorologové nevyhrožují žádnými velkými srážkami a už vůbec ne sněhovými, zůstávají další možnosti letošního provozu spíše v oblasti science fiction. Ze stejného důvodu jsme museli odložit na neznámý termín tradiční závod lyžníků a letošní novinku slalom mládeže. Pokud se podmínky změní, tak samozřejmě vlek pustíme. Skol!!!

18.11.2006    Týden uplynul a my jsme splnili, co jsme si předsevzali. Vlek je plně zprovozněn a čekáme pouze na revize a na sníh. Doufáme, že ho letos bude dost. Finišér už je taky doma. Zbývá ještě dovybavit kiosek a uvažujeme u výrobě nového stopaře a saní. Ale hlavně potřebujeme ten sníh!!!

12.11.2006   Něco málo z toho, co se u nás právě děje. Když pominu to, že se právě venku čerti žení, tak kráčí vše zhruba tak, jak má. Natřeli jsme sloupy a kůlnu, máme nad výdejním okénkem novou stříšku, u horní stanice vleku jsme instalovali novou nástěnku, připravujeme reklamní poutače. Nechali jsme si provést předsezónní kontrolu a seřízení skútru. Příští týden přivezeme finišér na úpravu sjezdovky. Na kladky jsme nainstalovali jednoduché zařízení, které zabrání ohýbání sloupů, s kterým jsme v minulém roce měli velké potíže. Příští víkend instalujeme nosiče, pozveme revizora a pak už budeme čekat na sníh. Tak zatím ahoj (vlastně skol!).